DERSDEO neyi farklı yaptı?

Aşağa gitmek

DERSDEO neyi farklı yaptı? Empty DERSDEO neyi farklı yaptı?

Mesaj tarafından Admin Bir Salı Kas. 01, 2016 8:20 pm

DERSDEO neyi farklı yaptı? DXykBL

DERSDEO neyi farklı yaptı?

Birçok uzaktan eğitim ile video ders desteği veren web sitesi var. Neden bize üye olasınız? biz neyi farklı yapıyoruz? dersdeo neyi farklı yaptı? sorusuna vereceğimiz çok basit cevaplar var.

Dersleri konulara konuları da başlıklara böldük.

Diğer uzaktan eğitim video dersleri veren sitelerde bir dersi 2-3 videoda ve saatler uzunluğunda bulursunuz. Bizde ise her konu başlığını ayrı ayrı videolarda bulacaksınız. Örneğin Tarih dersinde ANKARA SAVAŞI'nı arıyorsunuz. Başka bir web sitesinde yapmanız gereken, OSMANLI İMPARATORLUĞU videosunda bu konuyu aramak olurdu. DERSDEO da ise bu konu başlığında bir video bulabilir, sadece o konuyu izleyebilirsiniz.

Videoda gördüğünüz dersi kağıda döktük.

Video dersi izlerken ekranda görüdüğünüz tüm bilgi ve soruların çıktısını alabilirsiniz. Dersi izlemeye başlamadan önce derse ait PDF dökümanın çıktısını alabilirsiniz. Üzerinde kendi notlarınızı alarak rahatça çalışabilirsiniz. Özellikle sayısal derslerde şekil, formül vb. çizilmesi gerekenleri hazır olarak size sunmamız, derse daha fazla kendinizi vermenizi sağlıyor.

Eğitmene ulaşabileceğiniz bir ortam hazırladık.

DERSDEO, asenkron yani canlı olmayan video dersler sunar. ancak soracağınız sorular olabilir. Hemen izlediğiniz videonun altındaki yorum bölümüne soru bırakabilirsiniz. Ayrıca eğitmene e-posta atabilirsiniz.

Biz, farklı konuları anlatmıyoruz. Tüm ders konuları diğer öğretmenlerin anlattıklarıyla aynıdır. Smile Çok önemli olan ÇEKİM TEKNİĞİMİZ. Evet, dersleri diğer sitelerden farklı çektik. Bunun için yurt dışında yapılmış araştırmaları ve "uzaktan eğitim" konusunda uzman olan eğitimcilerden aldığımız desteği kullandık.

Klasik öğretim yani sınıfta yapılan eğitimle uzaktan yapılan veya video olarak verilen eğitim arasında en başta KONUM farkının var olduğuna dikkat ettik. Klasik öğretimde öğrenciler derse hazırdır ve oraya DERS DİNLEMEK için gelmişlerdir. Öğretmene odaklanırlar ve onun yönlendirmesiyle hareket ederler. Öğretmen sınıfa hakimdir.
Oysa video ders dinlerken öğrenci yalnızdır. Kendi disiplini ile çalışacaktır. Videodaki öğretmenin öğrenciye hakim olması olanaksızdır. Dolayısıyla anlatılan derse-konuya odaklanılması gerekmektedir. Buradaki öğretim ÖĞRENİM ODAKLI olmalıdır. Dışarıdan başka sesler, öğretmenin uzun süre görünmesi, tahta başında bir şeyler çizilmesi vb. değişkenler önemsizleşir. Öğrenciye ders notları verilir, video dersi kesintisizce bu şekilde izlemesi sağlanır. Eğer disiplinle izlenir ve tekrarlar yapılırsa bu şekilde başarı kaçınılmaz olacaktır.

Sonuç olarak, tüm bu farklarımızla birlikte bilinmelidir ki;

Tahta başında anlatılan dersin videoya kaydedilmesi uzaktan eğitim DEĞİLDİR.

Biz kolay yoldan bilgi veriyoruz. Dersleri bizim videolarımızla izleyin ve başarın...


ygs video dersler

kpss video dersler

lys video dersler

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 117
Kayıt tarihi : 17/08/16

Kullanıcı profilini gör http://hizmetburada.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz