Yangın Merdiveni

Aşağa gitmek

Yangın Merdiveni Empty Yangın Merdiveni

Mesaj tarafından Admin Bir Perş. Eyl. 01, 2016 11:00 am

Yangın merdiveni konusunda çok detaylı yönetmelik maddeleri mevcuttur. Yangın merdivenleri hakkındaki bu maddelerden birkaçını paylaşacağız.
Kat sınırlamalarına bakılmaksızın bütün umumi binalarda, işyerleri, resmi binalar ve ticaret merkezi gibi yapılarda yangın merdiveni kullanımı zorunludur.
Şahıslara ait olan yapılarda ise 4 kat ve daha yüksek katlı binalarda yangın merdiveni kullanımı zorunludur. Bu zorunluluklar bizlerin güvenliğini sağlamak içindir.
Topluma açık mekanlarda, spor ve sergi salonlarında, sinema ve tiyatrolarda, konser salonlarında, okullarda, yurtlarda, otellerde, kışlalarda, hastanelerde ve masa sayısı 10’dan çok olan tüm özel işletmelerde her katta en az iki çıkış bulundurulmalıdır. Bunun yanında yangın merdiveni kullanımı da zorunludur. Kaçış yolları belirtilmeli ve yangın merdivenleri standartlara uygun olmalıdır.
Aynı katta bulunan insan sayısı 500’ü aşarsa minimum 3 yangın merdiveni yapılmalıdır.
Isıya ve dumana yalıtılmış, ateşe dayanıklı malzemelerden yangın merdiveni imalatı zorunludur.
Yangın merdivenleri betonarme ya da yangına dayanıklı malzeme ile yapılacaktır. Statik hesaplara uygun yapılmalıdır. Bu maddeler yangın merdiveni firmaları ile kullanıcılar arasındaki ticaretin sınırlarını belirler. Yangın merdiveni modelleri ne olursa olsun tüm bu şartlara uyulmalıdır.
Yangın merdiveni ölçüleri bellidir ve yangın merdiveni fiyatları da bu ölçüler dikkate alınarak hesaplanır. Makaralı yangın merdiveni modelinde metrekare cinsinden fiyat hesaplaması pek mümkün değildir. Çünkü bu model az bir yer kaplamaktadır. Ancak galvanizli yangın merdiveni modelinde metrekare düşünülerek fiyat hesaplaması yapılabilmektedir.
Ankara yangın merdiveni firması olarak tüm model ve seçeneklerde güvenli, standartlara uygun ve sağlam yangın merdivenleri imal ediyoruz. Keşif ekiplerinin raporlarına uygun bir şekilde, mühendislerin tasarladığı ölçülere ve statik hesaplara uyumlu imal edilen yangın merdivenlerinde dayanıklı malzemeler kullanılıyor. Montajı da aynı kalite ve sağlamlıkta yaparak herhangi bir tehlike anında can güvenliğinizi taahhüt ediyoruz.
Doğru kullanımı halinde yangın merdivenleri adeta can simitleridir. Bu nedenle bu konuda sizleri bilgilendirmek de görevlerimiz arasındadır. Yangın kapılarının ve yangın merdivenlerinin kaçış anındaki konumları oldukça önemlidir. Bunlar ince hesaplar ile belirlenerek binaya uygulanır. En uygun ve güvenli kaçış yolunu sunarak sizleri her türlü felaket anında yangın merdivenleri vasıtasıyla koruyoruz.

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 117
Kayıt tarihi : 17/08/16

Kullanıcı profilini gör http://hizmetburada.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz